Pro členství klikněte ZDE

Máme pro Vás DÁREK!

Pro členství prosím vyplňte následující údaje:

  loading

  Koruna česká jako jediné zákonné platidlo

  Koruna česká jako jediné zákonné platidlo

  Koruna česká jako jediné zákonné platidlo

  Koruna česká je jedinou měnovou jednotkou České republiky a představuje tak jediné zákonné platidlo České republiky. Jediným emitentem bankovek a mincí je Česká národní banka, je tedy jediným oprávněným subjektem, který finanční prostředky vydává. Koruna česká se stala národní měnou ke dni 1.1.1993, přičemž v současnosti v naší zemi používáme mince a bankovky v hodnotách celých korun.


  Přestože je koruna česká jedinou zákonnou měnou na území naší republiky, některé subjekty, zejména obchodníci, umožňují na našem území provádět platby i v jiných měnách, jako je například euro. Každý má však povinnost přijmout platbu tuzemskými bankovkami či mincemi, a to za předpokladu, že není oprávněn jejich příjem odmítnout. Takové oprávnění pak vzniká zejména v případech neplatných či nestandardně poškozených bankovek či mincí. 

  Ať už Vám byla odmítnuta tuzemská měna jako platidlo, nebo se o koruně české chcete dozvědět více, neváhejte a obraťte se na odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #koruna #mena #platidlo #Ceskarepublika #bankovka #mince #zákon #euro #platba #modernipravnik #pravnik