×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jak na ukončení smlouvy s dodavatelem energií?

  Vypovězení smlouvy s dodavatelem energií

  Jak na ukončení smlouvy s dodavatelem energií?

  Ukončení odběru u stávajícího dodavatele energií se může jevit jako snadná záležitost. Vyplníte formulář výpovědi na webu dodavatele, výpověď odešlete a máte vyřešeno. Ve skutečnosti se však jedná o záležitost, při které se lidé často dopouštějí chyb, se kterými nás, jako odborníky ve své oblasti, často vyhledávají. 

  Základem pro vypovězení smlouvy s dodavatelem energií je vždy řádné prostudování si uzavřené smlouvy. Taková smlouva může být uzavřena na dobu určitou či dobu neurčitou, text smlouvy by měl také obsahovat, zda-li Vám budou za předčasné vypovězení smlouvy ukládány sankce, či nikoliv. Následné vyplnění výpovědi a její odeslání je pak důležité strategicky nastavit tak, abyste se případným sankcím úplně vyhnuli. 

  Možnosti ukončení smlouvy s dodavatelem se však v závislosti na každé smlouvě liší. Proto je důležité, abyste se obrátili na odborníka. Naši specialisté z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz Vám s ukončením smlouvy s dodavatelem energií rádi pomohou. Uzavřenou smlouvu mezi Vámi a dodavatelem náležitě prostudují a navrhnou Vám takový postup, který by sami učinili, kdyby se nacházeli na Vašem místě. 

  Ujistěte se, že Vám za vypovězení nebudou účtovány žádné sankce, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.

   

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #energie #dodavatel #smlouva #pravo #sankce #vypoved #odber #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik