×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Na co si dát pozor při změně dodavatele energií?

  Jak změnit dodavatele energií? Jednoduše s námi!

  Na co si dát pozor při změně dodavatele energií?

  Uvažujete nad změnou dodavatele energií? Ať už je to z důvodu růstu cen či z důvodu jiných, poradíme Vám, jak změny dodavatele dosáhnout bez jakéhokoliv problému. 

  Základem je vždy prostudování si Vámi uzavřené smlouvy a její následné vypovězení. Taková smlouva může být uzavřena na dobu určitou či dobu neurčitou, text smlouvy by měl také obsahovat, zda-li Vám budou za předčasné vypovězení smlouvy ukládány sankce, či nikoliv. V případě změny dodavatele může, ale nemusí, výpověď této smlouvy učinit právě Vámi nově zvolený dodavatel, a to na základě plné moci. 


  Důležité je také vyhledání nového dodavatele a porovnání cen a dalších podmínek vybraných dodavatelů.  Za účelem porovnání cen můžete navštívit webové stránky Energetického regulačního úřadu, případně můžete přímo kontaktovat vybraného dodavatele. Mějte však na paměti, že nabídka podomních prodejců či nabídka uzavření smlouvy telefonátem týkajícím se dodávky energií, nebývá tou nejvýhodnější nabídkou, a ve svém důsledku Vám může napáchat více škody než-li užitku. 

  Při změně dodavatele je vždy důležitá obezřetnost a důraz na administrativní správnost. Aby se Vaše změna dodavatele nezkomplikovala, a nedošlo tak například i k černému odběru, je důležité se obrátit na naše odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz. Jejich dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé vědomosti týkající se této problematiky Vám jednoznačně pomohou tak, aby změna Vašeho dodavatele energií proběhla tak, jak má.

  Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #energie #dodavatel #zmena #pravo #sankce #cena #smlouva #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik