×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Kolik máte času na vymožení svého dluhu aneb promlčení pohledávky

  Promlčení majetkového práva

  Kolik máte času na vymožení svého dluhu aneb promlčení pohledávky

  Jedním ze základních principů soukromého práva je princip, že bdělému náleží právo, proto je třeba se vymožení pohledávky domáhat co nejdříve, existuje totiž možnost, že časem dojde k promlčení Vaší pohledávky.

  Promlčecí lhůta má v takových případech délku 3 roky, a běží od doby, kdy mohlo být právo uplatněno poprvé, tedy od doby kdy jste mohli své právo uplatnit u soudu. Nejpozději se však promlčí uplynutím 10 let od vzniku takové pohledávky, a to za předpokladu, že jste se o ní dozvěděli později.  

  Pokud už to s dlužníkem nejde „po dobrém“ a chcete uplatnit svou pohledávku právní cestou, neváhejte se obrátit na odborníka z naší advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz.

  Naši odborníci mají ve svém oboru dlouholeté zkušenosti a znají veškerá úskalí spojená s problematikou pohledávek a jejich uplatnění u soudu, spolehlivě tak ochrání Vaše práva a rádi Vám pomohou s vymožením Vašich pohledávek. 

  Kontaktujte nás ještě dnes, rádi Vám pomůžeme.

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Filip Ondřej, právní praktikant

  #pravo #promlceni #pohledavka #promlceni pohledavky #veritel #zaloba #dluznik #uplatneni u soudu #pravnikonline #pravnik #dluh