×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jak se bránit v přestupkovém řízení?

  Obrana v přestupkovém řízení

  Jak se bránit v přestupkovém řízení?

  Bylo Vám doručeno oznámení o zahájení řízení o přestupku, písemný příkaz nebo Vám byla uložena pokuta příkazem na místě (v blokovém řízení)? Neváhejte a začněte jednat! 

  Doručením oznámení o zahájení řízení je zahájeno přestupkové řízení, ve kterém je rozhodováno o vině a správní trestu za spáchaný přestupek. Ne vždy však proběhne ve věci ústní jednání, neboť to je nejčastěji nařizováno za předpokladu, že o něj obviněný z přestupku výslovně požádá, případně pokud je to nezbytné k uplatnění jeho práv. 

  Přestupkové řízení je ukončeno správním rozhodnutím, proti kterému se můžete odvolat do 15 dnů od jeho oznámení. Proti doručenému příkazu pak můžete podat odpor ve lhůtě do 8 dnů od jeho doručení, a proti příkazu na místě je pak vhodné iniciovat přezkumné řízení. 

  Lhůty pro uplatnění Vaší obrany jsou však krátké, neváhejte tak, a obraťte se na odborníky z naší advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz co nejdříve! Ať už se jedná o zastoupení v přestupkovém řízení, či o obranu Vašich práv, na nás se můžete spolehnout. 

  Na nic nečekejte a kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #prestupek #spravnirizeni #lhuta #obrana #odvolani #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik #odpor #rozhodnuti #prikaz