×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jak na ukončení podnikání?

  Ukončení podnikání OSVČ a obchodních společností

  Jak na ukončení podnikání?

  Ukončení podnikání může být pro mnoho lidí obtížným rozhodnutím. Existuje mnoho faktorů, které mohou vést k takovému kroku, avšak bez ohledu na důvod musí být každý, kdo uvažuje o skončení svého podnikání, obezřetný a důkladně si promyslet, jak v takové situaci postupovat.

  Způsoby ukončení podnikání se liší v závislosti na tom, zda se jedná o samostatného podnikatele (OSVČ) nebo obchodní společnost. Samostatní podnikatelé mohou ukončit svou činnost prostřednictvím zrušení živnosti nebo prostřednictvím jejího pozastavení. Zatímco v případě obchodní společnosti může být postup složitější a zahrnuje různé kroky, kterými jsou například přijetí rozhodnutí o zrušení společnosti, sestavení závěrečné účetní závěrka a další.

  Při zvažování ukončení podnikání je důležité pečlivě zvážit všechny aspekty a zvolit ten správný postup. Důkladné plánování může pomoci minimalizovat případné nežádoucí dopady. V každém případě je však vhodné obrátit se na odborníky, kteří mají mnohaleté zkušenosti ve svém oboru. Obraťte se tak na náš tým profesionálů poradců z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz!

  Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #podnikani #OSVC #spolecnost #podnikatel #zivnost #ukonceni #pravo #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik