×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Nevíte, jak se vyhnout exekuci?  Využijte konzultaci s advokátem!

  Nevíte, jak se vyhnout exekuci? Jsme připraveni Vám pomoct!

  Nevíte, jak se vyhnout exekuci?  Využijte konzultaci s advokátem!

  Exekuce může být velmi stresujícím a problematickým procesem, který může mít vážné důsledky pro vaše finanční a osobní životy. Pokud jste se dostali do situace, kdy hrozí exekuce, existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste se jí vyhnuli nebo alespoň minimalizovali její dopad. V tomto článku se dozvíte, jak se vyhnout exekuci a co dělat, pokud jste již v exekučním procesu.

  Prvním krokem je komunikovat s věřitelem. Pokuste se najít řešení, které by vyhovovalo oběma stranám. To může zahrnovat dohodu o splátkovém kalendáři nebo snížení dluhu. Věřitelé mají obvykle zájem na tom, aby dostali své peníze zpět, a mohou být ochotni spolupracovat, pokud jim prokážete, že jste ochotni splácet. S vyhledáním řešení a s komunikací s věřiteli jsou naši odborníci z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz připraveni Vám pomoct.

  Pokud se ocitnete v exekučním procesu, je důležité vyhledat právní radu. Advokát vám může pomoci porozumět vašim právům a poskytnout vám rady ohledně možných kroků k obraně. Někdy mohou být vaše práva porušena, a právník vám pomůže je hájit.

  Pokud vám byla zahájena exekuce, můžete se například pokusit uzavřít dohodu o platebním plánu s exekutorem. To může zahrnovat pravidelné měsíční platby a závazek splatit dluh v určeném termínu. Dodržování dohody o platebním plánu vám může pomoci zabránit dalším krokům v exekučním procesu.

  Vždy je lepší přijmout kroky pro řešení dluhu co nejdříve, aby se exekuce a další negativní dopady na vaši finanční stabilitu minimalizovaly. Nezapomeňte, že každý případ je jedinečný, a proto je důležité konzultovat s advokátem, který vám může poskytnout konkrétní rady na míru vaší situaci. Advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz je připravena Vám při této cestě poskytnout odbornou pomoct. Domluvte si konzultaci již dnes, rádi Vám pomůžeme.

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Khanh Huyen Trinh, právní praktikant

  #exekuce #konzultace #dluh #věřitel #dlužník #exekuční proces #exekuční úřad #splátkový kalendář #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik