×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Nevíte co dělat, když s Vámi dlužník nekomunikuje?Využijte konzultaci s advokátem!

  Nekomunikuje s Vámi dlužník a nevíte, co nyní dělat? Jsme připraveni Vám pomoct!

  Nevíte co dělat, když s Vámi dlužník nekomunikuje? Využijte konzultaci s advokátem!

  Dluhy a neplatiči jsou z nás stále aktuálním a častým problémem. Pokud jste se ocitli v situaci, kdy s Vámi dlužník přestal komunikovat a nesplácí své dluhy, je důležité jednat rychle a efektivně.

  Prvním krokem v případě, kdy s Vámi dlužník nekomunikuje, je zachovat klid. Může se stát, že dlužník má dočasný finanční problém nebo prostě potřebuje čas na to, aby se dostal do situace, kdy bude schopen dluh splatit. Pokud začnete situaci řešit impulsivně nebo agresivně, můžete dlužníka odplašit a komunikace se zhorší.

  I když se dlužník neozývá, zkuste ho kontaktovat různými způsoby. Můžete mu napsat dopis, poslat e-mail nebo zavolat. Pokuste se být zdvořilí a zdůrazněte svou ochotu najít společné řešení. Někteří dlužníci mohou být vděční za možnost dohody na splátkách nebo prodloužení lhůty pro splatnost

  Pokud i přes Vaše snahy dlužník stále nekomunikuje a neplní své závazky, je čas obrátit se na profesionály. Advokátní kancelář Modernipravnik.cz má bohaté zkušenosti s řešením dlužníků a může Vám poskytnout cennou právní radu a pomoc.

  Pokud se situace stále nevyřeší, může být nutné podniknout soudní kroky. Advokáti z Modernipravnik.cz Vám mohou pomoci s podáním žaloby a zastupováním ve soudním procesu. V případě vydání exekučního příkazu mohou také zajistit exekuci majetku dlužníka a následně vymáhání dluhu.

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Khanh Huyen Trinh, právní praktikant

  #dluh #konzultace #věřitel #dlužník #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik