×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Podnikání v energetickém odvětví

  Uvažujete nad podnikáním v energetice? Obraťte se na nás!

  Podnikání v energetickém odvětví

  Předmětem podnikání v energetickém odvětví je dle energetického zákona výroba, přenos, distribuce a obchod s elektřinou, a současně výroba a přeprava plynu, distribuce plynu, obchod s plynem a jeho uskladňování. Podnikáním v energetickém odvětví je pak také výroba tepelné energie a rozvod tepelné energie. 

  Právo podnikat v energetice na území našeho státu má každá fyzická či právnická osobě, a to především za splnění podmínky získání licence, kterou uděluje Energetický regulační úřad, a za dalších podmínek, které stanoví Energetický zákon. 

  Uvažujete-li nad podnikáním v oblasti energetiky, neváhejte a obraťte se naše odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Je důležité si uvědomit, že na přenos elektřiny, přepravu a uskladňování plynu, jejich distribuci, výrobu a rozvod tepelné energie se váže požadavek veřejného zájmu, z čehož vyplývají zvláštní práva a povinnosti takového podnikatele. S námi však nemusíte mít žádné obavy, obraťte se na nás již dnes, rádi Vám s Vaším podnikatelským záměrem pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #podnikani #energetika #energie #pravo #zakon #podnikatel #elektřina #plyn #výroba #distribuce #licence #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik