×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Trestní odpovědnost právnických osob

  Odpovědnost právnických osob za protiprávní jednání

  Trestní odpovědnost právnických osob

  Právnická osoba je trestně odpovědná pouze za protiprávní jednání, které jí je přičitatelné. Bude tedy odpovědná za protiprávní jednání fyzické osoby, nejčastěji jednatele společnosti, ředitele či pověřeného zaměstnance a dalších, a to v rámci provozu této obchodní společnosti.    

  Přičitatelné protiprávní jednání výše vymezených osob však může, za splnění dalších podmínek, způsobit až samotný trest zrušení takové právnické osoby. Z těchto důvodů je v obchodní korporaci vhodné nastavit preventivní nástroje, které zamezí protiprávnímu jednání, případně ho řádně identifikují a včas ohlásí. 

  S tímto Vám spolehlivě poradí odborníci z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Pomůžeme Vám s implementací preventivních účinných nástrojů, kterými snížíte riziko trestní odpovědnosti Vaší společnosti. V případech, kde již taková prevence nepomůže, Vás pak naši specialisté na trestní právo rádi zastoupí, pomohou Vám s obranou Vašich práv, a poradí Vám, jak se trestní odpovědnosti za spáchaný trestný čin zprostit. 

  Naši specialisté na trestní právo mají dlouholeté a cenné zkušenosti v tomto odvětví, a řadí se tak mezi špičku ve svém oboru. Jsou to právě oni, kdo Vám mohou nejlépe pomoci. 

  Neváhejte a kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #pravo #prevence #trest #odpovednost #pravnik #pravnikonline #advokat #rizika #modernipravnik #korporace #spolecnost