loading
Pronájem zemědělské půdy

Pachtovní smlouva

Zdědili jste po předcích ornou půdu, pastvinu, kousek lesa či rybník, ale nechcete či nevíte, jak je obhospodařovat? V tom případě je nejlepším řešením právě pachtovní smlouva, dříve příhodně nazývaná jako smlouva na pronájem zemědělských pozemků a s nimi souvisejících nemovitostí (např. stodola či sklad plodin).

Pokud se o takovou půdu z nějakého důvodu starat nemůžete, ale současně ji nechcete prodávat, je nejlepší nabídnout ji za úplatu např. zemědělskému družstvu. To bude půdu obdělávat, Vám bude platit pachtovné, avšak výnos z půdy (např. obilí) si bude nechávat pro sebe.

Pacht by se mohl na první pohled zdát podobný nájmu, už jen proto, že dříve se tak i nazýval. Nicméně mezi nájmem a pachtem je podstatný rozdíl spočívající v tom, co lze s danou půdou (ne)dělat. Také je potřeba vědět, kdo je pachtovatel a kdo pachtýř, jak vyznačit propachtovávané nemovitosti a rozsah práv a povinností stran.

Potřebujete-li sepsat pachtovní smlouvu, raději se obraťte na odborníka. V naší advokátní kanceláři jsme na smlouvy experti, víme, jak mají smlouvy vypadat a umíme je nastavit tak, jak potřebujete. Vy tak máte jistotu, že je vše správně už napoprvé a že Vám nehrozí žádné problémy.

Kontaktujte nás, připravíme Vám perfektní pachtovní smlouvu na míru!

Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

#pachtovnismlouva #pacht #smlouva #najem #pronajempudy #pachtovatel #pachtyr #expertnasmlouvy #pronajemzemedelskychpozemku #pachtovne

Připravili jsme si pro Vás dárek

Návod na vymáhání pohledávek

Jako bonus Vám budeme pravidelně zasílat právní novinky

 
Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit. Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE