loading

Smlouva o smlouvě budoucí

Jak koupit byt od developera

Smlouva o smlouvě budoucí

Často se stává, že někdo chce prodat něco, co ještě neexistuje, ale co s určitou mírou pravděpodobnosti v budoucnu existovat bude. Možná to zní trochu jako rébus, ale ve skutečnosti je to celkem běžný jev například u nemovitostí budovaných developerem.

Když developer nabízí ke koupi byty v novém „rezidenčním“ objektu, zpravidla ještě nejsou hotové, dokonce možná nebudou v tu chvíli hotové ani jejich obrysové zdi. A právě zde přichází na řadu smlouva o smlouvě budoucí. V té se developer zaváže, že až přijde ten správný čas, uzavře s Vámi kupní smlouvu na byt, na jejímž základě se teprve stanete vlastníky stavěného bytu. Vy se samozřejmě zavážete k uhrazení ceny.

Smlouva o smlouvě budoucí je svou strukturou poměrně náročná věc. Zvlášť proto, že v ní musí být obsažená i samotná budoucí smlouva, a to přesně v tom znění, v jakém se v budoucnu uzavře. Tuto smlouvu určitě doporučujeme nechat vyhotovit advokátem nebo minimálně ji nechat advokátem revidovat.

Jsme experti na smlouvy. Svěřte se do našich rukou a se svou smlouvou budete nad míru spokojeni. Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme!

Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

#smlouvaosmlouvebudouci #smlouva #budoucismlouva #budoucikupnismlouva #kupnismlouva #kupnismlouvanabyt #expertnasmlouvy #revizesmlouvy

Připravili jsme si pro Vás dárek

Návod na vymáhání pohledávek

Jako bonus Vám budeme pravidelně zasílat právní novinky

 
Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit. Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE