×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jaké jsou nejčastější trestné činy proti podnikatelům a jak se jim bránit?

  Trestné činy proti podnikatelům a jak se bránit?

  Jaké jsou nejčastější trestné činy proti podnikatelům a jak se jim bránit?

  Podnikatelé hrají klíčovou roli v ekonomice i v naší společnosti jako takové. Bohužel však není výjimkou, že se podnikatelé v průběhu své podnikatelské činnosti setkají s různými výzvami, které mohou ohrozit jejich podnikání a finanční stabilitu. Mezi tyto výzvy patří také různé trestné činy, které jsou namířeny přímo proti nim. Pro začátek si projdeme jednotlivé trestné činy, se kterými se nejčastěji setkáváme.

  Schválnosti

  Velice častou kategorií, se kterými se musí podnikatelé potýkat, jsou různé schválnosti, které mohou naplnit skutkovou podstatu trestného činu či přestupku. Příkladem trestného činu může být situace, kdy například konkurent označí své výrobky stejně jako naše nebo je označí klamavě vůči naším zákazníkům, či jinak parazituje na pověsti podnikatele.

  Typickým přestupkem může být třeba i to, když nám někdo úmyslně blokuje vjezd do Vaší provozovny, kdy v tomto případě se nejčastěji jedná o přestupek na úseku silničního provozu (pokud se vozidlo nachází na pozemní komunikaci) nebo přestupek schválnost (vozidlo je zaparkováno na soukromém pozemku). Důležité je však zmínit, že ve všech těchto případech má vždy smysl podat trestní oznámení, a to i kdyby bylo později vyhodnoceno jako přestupek. 

  Častým případem schválností je také tzv. zlehčování, to jsou případy kdy o Vás jiný podnikatel (kterým je často bývalý zaměstnanec) povídá nepravdivé věci, třeba že pro Vás pracují jen kriminálníci, že jste práci neprovedli správně, nebo že jste dokonce skončili a že on sám má převzít stávající klientelu.

  Přečtěte si celý článek v naší členské sekci.

  Příště se podíváme na to, jaké jsou ty nejčastější trestné činy, kterých se dopouštějí právě podnikatelé.