×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Co si představit pod zkratkou NFT?

  NFT – K čemu slouží nezaměnitelné tokeny?

  Co si představit pod zkratkou NFT?

  Anglický výraz Non-Fungible Tokens, známější pod zkratkou NFT, zaznamenává v posledních měsících boom v digitálním světě. V překladu jako “nenahraditelné” nebo “nezaměnitelné” slouží tokeny NFT k doložení digitálního vlastnictví. Významnou předností je proto rychlá, jasná a transparentní identifikace majitele digitálního objektu.

  Tento kryptografický token je zaznamenán v decentralizované blockchain databázi, což poskytuje unikátní schopnost propojit jedinečné vlastnosti NFT. Současně poskytuje vysokou úroveň bezpečnosti, protože poté, co jsou data zapsána do databáze, je prakticky nemožné je upravit nebo odstranit. Každý NFT token je vázán na konkrétní adresu a nelze ho replikovat nebo převést bez souhlasu vlastníka. Dokonce ani vydavatel tokenu nemá pravomoc toto právo udělit.

  Ať už chcete investovat do NFT tokenů a nevíte jak, nebo Vám bylo zasaženo do práv duševního vlastnictví s NFT spojenými, neváhejte a obraťte se na naši advokátní kancelář ModerniPravnik.cz!

  Naši odborníci Vám spolehlivě poradí a pomohou s jakýmikoliv výzvami týkajících nejen NFT tokenů. Kontaktujte nás již dnes!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Nikola Vacek, právní praktikantka

  #NFT #NFTtokeny #krypto #pravovkryptu #autor #dusevnivlastnictvi #blockchain #tokeny #advokat #modernipravnik #pravnik