×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading
  Povinnost mlčenlivosti

  Mlčenlivost advokáta

  Výkon advokacie je spojen s řadou povinností, Jednou z těch nejdůležitějších je advokátova povinnost zachovávat mlčenlivost o záležitostech klienta. Tato povinnost je stanovena přímo v zákoně o advokacii.

  Advokát nesmí vyzradit žádnou informaci z klientova soukromého života již od začátku spolupráce. Mlčenlivost se automaticky vztahuje i na ostatní spolupracující advokáty a zaměstnance advokátní kanceláře. 

  Advokát může být mlčenlivosti zproštěn pouze klientem. Účelem mlčenlivosti je chránit vzájemný vztah důvěry mezi advokátem a jeho klientem.

  CHRÁNÍME VAŠE CITLIVÉ INFORMACE

  My si moc dobře uvědomujeme význam a citlivost těchto informací. Se svými klienty udržujeme přátelský vztah a máme mezi sebou důvěru. Advokátní tajemství je ve vztahu ke klientovi upraveno především zákonem o advokacii a tato povinnost je pro advokáta vymahatelná. V případě porušení mlčenlivosti podléhá advokát kárné pravomoci České advokátní komory, popřípadě je založena jeho civilní a trestní odpovědnost.

  U nás se porušení bát nemusíte. Pokud řešíte jakýkoli právní problém, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro Vás. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Michaela Bílá, právní praktikant.

  #pravo #advokát #mlcenlivost #povinnost #klient #duvera #dukaz #soud   #pomoc #pravnik  #advokatonline #ochrana #pomoconline #trestnycin