×

    Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

    Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

    loading

    Nejčastější trestné činy zaměstnanců

    Trestné činy zaměstnanců

    Nejčastější trestné činy zaměstnanců

    Na prvním místě je třeba zdůraznit, pokud si myslíte, že se Váš zaměstnanec dopustil trestného činu, je vždy je lepší na něj podat trestní oznámení a nechat policii a případně státního zástupce vyšetřit, zda k trestnému činu došlo. Pojďme si nyní jednotlivé trestné činy probrat:

    Zpronevěra

    Tohoto trestného činu se může zaměstnanec dopustit například tím, že po rozvázání pracovního poměru odmítne zaměstnavateli vydat pracovní notebook, telefon nebo jiné služební majetek, který má u sebe. Jedná se tedy o případy, kdy si zaměstnanec přisvojí cizí věc, která mu byla svěřena a dopustí se škody nikoliv nepatrné (tj. škody vyšší než 10.000 Kč). Výše celkové způsobené škody je vždy součtem neodevzdaného, tedy pokud Vám zaměstnanec neodevzdá pracovní notebook v hodnotě 8.000 Kč a pracovní telefon v hodnotě 5.000 Kč, i v takovém případě se bude jednat o zpronevěru, neboť celková výše způsobené škody činí 13.000 Kč.

    O zpronevěře však mluvíme za předpokladu, pokud si zaměstnanec onu věc ponechá, pokud ji třeba ztratí už se nejedná o trestný čin zpronevěry, ale o způsobení škody, u které můžete požadovat její náhradu.

    Přečtěte si celý článek v naší členské sekci

    Исходное изображение