×

    Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

    Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

    loading

    Proč je internet plný lživých inzerátů a jak se vůči nim ochránit?

    Proč je tak mnoho nepravdivých inzerátů na internetu a jak se proti nim můžeme chránit?

    Proč je internet plný lživých inzerátů a jak se vůči nim ochránit?

    Internet se v dnešní době stává čím dál tím více prostředím, kde mají tzv. šmejdi a podvodníci ve svém nekalém chování v rámci internetových podvodů nemalý náskok. V nedávném vystoupení v pořadu Události, komentáře na ČT24 náš vedoucí advokát, Mgr. Petr Uklein, upozornil na několik důležitých aspektů týkajících se tohoto problému. Díky jeho odborným znalostem a reálné zkušenosti s velkým množstvím případů stejného či podobného charakteru je možné zvýšit povědomí veřejnosti o této problematice, a předejít tak navýšení počtu obětí těchto podvodů.

     

    Před čím se musíme chránit?

    V tomto článku vám přinášíme shrnutí klíčových rad a tipů, které vám mohou pomoci chránit se před nejčastějšími typy internetových podvodů:

    • Náskok šmejdů: Podvodníci mají obecně velký náskok díky novějším technologiím, které používají. Státní orgány občas získávají technické vybavení až s několikaletým zpožděním, což zanechává prostor pro zločince, kteří využívají AI a pokročilé překladače. Rozeznat tak opravdovou osobu od „robota“ je s nejnovějším softwarem téměř nemožné.
    • Zločinci a investice do infrastruktury: Zločinci často reinvestují své nezákonné zisky do vývoje nových technologií a infrastruktury. Tímto způsobem se stávají stále sofistikovanějšími a hůře odhalitelnými.
    • Budoucnost AI: Jak se budeme bránit, až umělá inteligence dosáhne plné síly? Již nyní jsme svědky toho, jak AI, jako například jazykový chatový model GPT, bez větších obtíží komunikuje v různých jazycích, včetně češtiny. Lze se tedy spolehnout na textovou komunikaci s neznámými lidmi na síti?
    • Opatrnost v komunikaci: Obzvláště pozorní bychom měli být v případě, pokud obdržíme nevyžádané nabídky od lidí tvrdících, že jsou bankéři, lékaři nebo jinými odborníky. Nikdy neposílejte citlivé informace nebo peníze neznámým osobám na internetu.

     

    Nejste na to sami, pomůžeme vám!

    V důsledku výše uvedeného výčtu základních problémů je důležité, abychom byli obezřetní a měli větší povědomí o tom, jak rozpoznat a vyhnout se podvodům na internetu. Především si však musíme uvědomit, že v případě podvodů je nejlepší zachovat si zdravý skepticismus a nevěřit všemu, co čteme nebo slyšíme online.

    Pokud jste se stali obětí internetového podvodu, naše advokátní kancelář je připravena vám pomoci. Naši odborníci vám nejen poradí, co dělat, ale také vám pomohou podat trestní oznámení, pokud je to nezbytné. Není třeba bojovat bez pomoci. Zavolejte nám ještě dnes, a chraňte tak nejen svá práva, ale i finanční prostředky.

     

    Autor: Mgr. Nikola Vacek, advokátní koncipientka

     

    #lziveinzeraty #podvody #budoucnostai #investice #chatgpt #advokat #modernipravnik #pravnik