×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  KONTROLNÍ HLÁŠENÍ A DPH

  Co by měl každý plátce DPH vědět o kontrolním hlášení?

  Mezi povinnosti plátců DPH patří podání kontrolního hlášení a přiznání k dani z přidané hodnoty, a to ve lhůtě dané zákonem. Základním účelem tohoto institutu je zamezení daňovým únikům, je tak nutné dbát na správnost a řádnost takového dokumentu.

  S tímto Vám pomůže náš tým profesionálů, jehož nedílnou součástí jsou advokáti, účetní a daňoví poradci s dlouheletými zkušenosti ve svém oboru.

  Kontrolní hlášení je speciálním daňovým dokumentem sledujícím obchodní transakce a sloužícím k zamezení daňových úniků. Povinnost takové hlášení podávat mají plátci DPH. Právnické osoby pak mají povinnost kontrolní hlášení podávat každý měsíc, vždy k jeho 25. dni. Fyzické osoby kontrolní hlášení podávají buď ve stejné lhůtě jako osoby právnické, případně čtvrtletně. Důležité je, že se vždy podává pouze elektronicky.

  S porušením takového včasného podání kontrolního hlášení se však pojí sankce
  , a to ve formě pokut ze strany finančního úřadu. Přestože pokuty nemusí být zpočátku vysoké, za určitých podmínek se mohou vyšplhat až do výše 500.000 Kč. S námi se však takovému riziku pokut vyhnete.

  Svěřte svou agendu týkající se DPH do rukou našich odborníků na daně a daňové právo. Vyhněte se všem problémům a starostem s hlídáním lhůt a termínů, obraťte se nás.

  Nacházíte se v situaci, kdy Vám již byla vyměřena pokuta nebo Váš platební výměr již nabyl právní moci? Kontaktujte nás co nejdříve, poradíme Vám jako jsou Vaše možnosti.

  Neváhejte a obraťte se na nás již dnes, o vše se za Vás postaráme.