×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ 2022

  Podání daňového přiznání

  Jak a kdy podat daňové přiznání za rok 2021?

  Věděli jste, že pokud vám daňové přiznání (za rok 2021) zpracuje advokát či daňový poradce, tak se lhůta pro jeho podání výrazně prodlužuje? S novelou z roku 2021 přišla zásadní změna, a to že už nemusíte v základní zákonné lhůtě podávat přiznání, ale můžete si jej nechat bez sankcí od nás na základě plné moci pro advokáta zpracovat a podat, čímž se vyhnete sankcím. Nově navíc stačí, když bude plná moc odevzdána úřadu společně s daňovým přiznáním. To znamená, že tento postup je ideální pro lidi, kteří se s námi chtějí prvně o svých daních pobavit a také pro opozdilce, kteří podání podat nestihli.

  Novinkou z minulého roku je také možnost poplatníka podat daňové přiznání až do 4 měsíců po uplynutí zdaňovacího období, pokud je učiněno elektronicky, pro tento rok tedy do 2. 5. 2022. Jestliže máte zřízenou datovou schránku ze zákona, tak jej musíte podat tímto způsobem. Konec této lhůty ale už klepe na dveře. Co dělat, pokud jste se opozdili a tuto lhůtu nestihli? V první řadě nezoufejte, u podání daňového přiznání také platí liberační lhůta 5 pracovních dnů, o které se lze beztrestně opozdit. Raději se ale obraťte na zkušeného odborníka.

  Pokud za vás podá daňové přiznání zplnomocněný daňový poradce či advokát, je lhůta pro jeho podání prodloužena až do 1. července 2022. Stejná lhůta platí i pro daňové subjekty, které mají zákonem uloženou povinnost účetní závěrku ověřovat auditorem.

  Zpracování daňového přiznání s pomocí daňového poradce nebo advokáta ale nemá jen výhodu prodloužení lhůty. Zkušený odborník zajistí, že vaše přiznání bude bez chyb a nebudete z důvodu chyb muset čelit kontrole, povinnosti doplňovat skutečnosti či doplatkům a sankcím. Profesionál ví, na jaké slevy na dani, zvýhodnění a odčitatelné položky máte nárok a pomůže vám je řádně uplatnit. Zpracování daňového přiznání odborníkem vám tedy může ve výsledku výrazně ušetřit, a to nejen vaše cenné nervy.

  Zapomněli jste podat daňové přiznání nebo si nevíte rady s tím, jak své přiznání zpracovat pro dosažení co nejvyšší výhodnosti? Obraťte se na naše odborníky v oblasti daňového poradenství, kteří vám pomohou vaše finance vyřešit, rádi Vám poradíme!

  ​​#daně ​​#poradce ​​#hfinance ​​#lhůty ​​#daňovýporadce ​​#lhůta  ​​#advokát

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát v advokátní kanceláři ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová