×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Pomůže mi Ministerstvo práce a sociálních věcí s bossingem?

  Ministerstvo práce a sociálních věcí a dozor nad bossingem

  Pomůže mi Ministerstvo práce a sociálních věcí s bossingem?

  Ministerstvo práce a sociálních věcí je ústředním orgánem státní správy na úseku zaměstnanosti a dávek. Jeho podřízenými orgány jsou Česká správa sociálního zabezpečení, Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí, ale také Úřad práce a Státní úřad inspekce práce. Působnost ministerstva se v souvislosti s problematikou bossingu, tedy šikany na pracovišti, vztahuje zejména na pracovněprávní vztahy, bezpečnost práce, mzdy a jiné odměny za práci, péče o pracovní podmínky a další. 

  Ministerstvo práce a sociálních věcí tedy vykonává svou působnost nad oblastí pracovních podmínek, přičemž jeho orgány, zejména pak inspekce práce, dozírají, aby zaměstnanci nebyli vystaveni bossingu. Samotné následky bossingu ale odškodnit nedokáže. Od toho jsme tu však my, odborníci z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! S bossingem jsem se již mnohokrát setkali a úspěšně jsme obhájili práva našich spokojených klientů.


  Stali jste se obětí bossingu, nebo někoho takového znáte? Neváhejte a obraťte se na odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #bossing #ministerstvo #prace #inspekceprace #uradprace #pravo #zamestnanost #sikana #pracovnipravo #pracovnipodminky #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik