×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  JAK VYMÁHAT SOUDNĚ DLUHY ANEB CO TO JE ELEKTRONICKÝ PLATEBNÍ ROZKAZ A K ČEMU SLOUŽÍ?

  Co to je EPR?

  JAK VYMÁHAT SOUDNĚ DLUHY ANEB CO TO JE ELEKTRONICKÝ PLATEBNÍ ROZKAZ A K ČEMU SLOUŽÍ?

  Co to je Elektronický platební rozkaz (EPR)?

  Elektronický platební rozkaz je jednou z forem soudního rozhodnutí, které navazuje na podání žaloby na zaplacení určité peněžní částky. Jde o zkrácenou, levnější a zjednodušenou formu řízení, které probíhá elektronicky a lze jím vymáhat částku do výše 1 mil. Kč. Prakticky jde říct, že EPR využijete kdykoliv v případě, když vám dlužník dluží částku, která nepřesahuje 1 mil. Kč, odmítá Vám zaplatit peníze a vy chcete ušetřit na soudních nákladech vymáháním online s naší pomocí. Známe z naší praxe veškeré výmluvy a kličky, jsme o krok napřed a Vaše peníze dokážeme získat.

  Co když je plnění vyšší než 1 mil. Kč? S tím Vám poradíme také, neváhejte nás kontaktovat, máme zkušenosti s ekonomickým vymáháním vysokých částek.

  Jak na podání EPR?

  Návrh na vydání elektronického platebního rozkazu se podává prostřednictvím speciálního elektronického formuláře pomocí e-Podatelny justice, s čímž máme mnohé zkušenosti. Formulář se skládá z osmi částí, po vyplnění a doložení písemných důkazů je třeba kliknout na tlačítko Odeslat. V případě nevyplnění některého z povinných polí není možné formulář odeslat. Jednou z podmínek úspěšného vydání EPR je bezchybnost formuláře, určitě doporučujeme vložit podrobné právní hodnocení. 

  Pokud je návrh na vydání EPR vyplněný správně dle náležitostí zákona, nemusí již soud nic dalšího zkoumat a uloží žalovanému povinnost peníze uhradit či podat odpor.

  Nevíte-li si rady, jak správně vyplnit EPR, co uvést do jednotlivých políček a zda je EPR vůbec vhodným řešením Vašeho problému? Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám se vším pomůžeme, nabídneme Vám možnosti řešení a další postup, obraťte se na nás, jsme odborníci na vymáhání dluhů.  Máme zkušenosti a úspěšně jsme vyhráli i případy, kdy lidé nemají písemné důkazy, půjčili někomu peníze na dobré slovo apod.

  Druhá strana mince – DORAZIL VÁM EPR A VY S NÍM NESOUHLASÍTE?

  Obdrželi jste poštou (elektronický) platební rozkaz? Nezoufejte, pomůžeme Vám se bránit. O EPR je rozhodnuto soudem pouze na základě prohlášení žalobce a doložených dokumentů, neprobíhá žádné jednání, dokazování ani slyšení. Vy máte samozřejmě možnost se bránit, a to podáním odporu

  Odpor musíte podat do 15 dnů a musí být správně formulován, doporučujeme podrobně s naším odborníkem zpracovat proč a jak byste peníze neměli hradit či alespoň ne plnou částku. Uvědomte si také, že v tento moment se také hraje o úroky a náhradu nákladů protistrany, která může jít do desiti i statisíců a dobře formulovaný odpor Vám může ušetřit hromadu peněz. Je jasné, že pokud do řešení své situace nic neinvestujete, nic nezískáte a zaplatíte to do poslední koruny. Pokud totiž tak neučiníte, nabývá EPR právní moc a lze peníze (či pohledávku) vymáhat prostřednictvím exekutora, což opět navyšuje sumu o výrazně vyšší cifru. Doporučuji řešit situaci co nejdříve a napsat nám hned, jak jste obdrželi předžalobní výzvu či nejpozději po obdržení platebního rozkazu. 

  Nejste-li si jisti, jak správně napsat a kde podat odpor, neváhejte nás kontaktovat, s tímto i s mnohým dalším Vám rádi poradíme. Rychle, komplexně a online. Společně zrealizujeme naší nejlepší a unikátní metodu, jak zaplatit co nejméně, jejíž realizace už klientům ušetřila velké peníze.

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Michaela Bílá, právní praktikant

  #vymahanidluhu #pravo #dluh #vymáhání #penize #dluznik #závazek #advokat #zaloba #pravnikonline #pomoconline #odpor #elektronickyplatebnirozkaz #platebnirozkaz