ADVOKÁTNÍ ÚSCHOVA

ADVOKÁTNÍ ÚSCHOVA

Aby nemovitost nebo obchodní podíl získal kupující a prodávající dostal své peníze, je potřeba mít advokátní úschovu. Nenaleťte podrazům!

Advokátní úschova představuje jistotu, že majetek připadne kupujícímu a finanční prostředky budou vyplaceny protistraně za předem daných podmínek. Avšak nikdy tak, že by jedna strana měla obojí. Nejčastěji bývá úschova realizována při koupi nemovitosti, kdy jsou finanční prostředky nejprve převedeny na advokátní účet. Po splnění předem dohodnutých podmínek jsou vyplaceny prodávajícímu, nejčastěji zápis v katastru nemovitostí, jímž se převádí vlastnické právo. Obdobně to funguje s převedením obchodního podílu. Kupující má jistotu, že jeho peníze prodávající obdrží až po přepsání nemovitosti nebo podílu. Naproti tomu prodávající ví, že peníze jsou již složeny na advokátním účtu. A jakmile dojde k přepisu nemovitosti, budou mu vyplaceny. Mějte jistotu při převodu velkých finančních částek a využijte advokátní úschovu, jsme pojištěni, máme ochranu bank a České advokátní komory, Vaše peníze jsou tedy v naprostém bezpečí.  

Chcete se dozvědět více či váháte, zda je pro Vás advokátní úschova správnou volbou? Kontaktujte nás a my Vám vše vysvětlíme.