×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Pojištění proti pokutám nebo se raději nechat zastoupit advokátem?

  Zapomeňte na pojištění proti pokutám, nechte se zastoupit advokátem!

  Pojištění proti pokutám nebo se raději nechat zastoupit advokátem?

  Uvažujete nad zřízením pojištění proti pokutám? Nechte se raději zastoupit advokátem! V případě správního řízení Vás takové pojištění totiž může stát více, než-li byste mohli očekávat. 

  Přestože se pojištění proti pokutám může zpočátku zdát jako výhodné řešení, v praxi je tomu často opakem. Pojištění proti pokutám neposkytují a ani ho nemohou poskytovat pojišťovny, které podléhají kontrole ze strany České národní banky, nepředstavuje uznatelnou dobu pojištění, a žádný zákon takové pojištění ani neupravuje. Pokud pomineme neetičnost poskytovatelů těchto služeb, spočívající v podpoře nebezpečného chování na silnicích, a v mnoha případech i klamavého vydávání se za skutečné pojišťovny, zřízení této služby Vám může v případném správním řízení nehezky přitížit. 

  Úřady, při řízení o přestupku, přistupují k ukládání vyšších sankcí, a to zejména proto, že takové pojištění představuje tzv. přitěžující okolnost. Důvod je pak jednoduchý, zřízení pojištění pro pokuty bezprostředně poukazuje na skutečnost, kdy taková osoba již předem věděla, že poruší pravidla stanovená zákonem, a domnívá se, že se tímto způsobem sankci vyhne. 

  Zastoupení advokátem, nejen v řízení o přestupku, Vám však takovou přitěžující okolnost nezpůsobí. Nejen, že Vám v takovém řízení nebude hrozit až tak vysoká sankce, jako s pojištěním proti pokutám, ale budete mít především jistotu, že se Vám dostane kvalitní právní pomoci. 

  Nechte se zastoupit našimi odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! S námi nemusíte mít o řešení Vašeho přestupku žádné obavy. 

  Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #pojisteni #pokuta #zastoupeni #pravo #sankce #prestupek #okolnost #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik