×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Podání trestního oznámení

  Trestní oznámení Vám pomůže se domoci spravedlnosti.

  Podání trestního oznámení

  Co to je trestní oznámení a proč nás požádat o jeho sepis a zastoupení?

  Trestní oznámení je prostředek, kterým se můžete obrátit na orgány činné v trestním řízení (policii či státní zastupitelství) v případě, že máte podezření, že nějaká osoba svým jednáním spáchala trestný čin/porušila zákon. V určitých případech máte dokonce oznámit spáchání trestného činu, pokud jste se o něm dozvěděli, jinak se sami vystavujete trestní odpovědnosti bude za neoznámení nebo jako osoba účastnící se spáchání trestného činu. Trestní oznámení má zákonem stanovené náležitosti, které musí obsahovat. 

  Proč nás k podání trestního oznámení potřebujete? Navrhneme ideální postup, připravíme trestní oznámení s právním hodnocením, zajistíme, aby se neotočilo proti Vám a zastoupíme Vás v průběhu trestního řízení tak, abyste svoji škodu získali a viník byl pokud možno potrestán a aby nebylo oznámení jen tak “smeteno ze stolu”, což se stává až příliš často, pokud si lidé nezvolí cestu společně s našimi experty na trestní právo.

  Nejčastěji páchanými trestnými činy dle statistiky Ministerstva vnitra a tomu odpovídající trestní oznámení jsou:

  Postup při podání trestního oznámení

  Trestní oznámení může podat kdokoliv, ne tedy jen poškozený, a lze ho podat ústně i písemně, nejlepší je samozřejmě jej podat písemně na věcně a místně příslušné státní zastupitelství, které je polici nadřízeno.

  Forma a obsah trestního oznámení volíme srozumitelně, stručně, jasně a výstižně, tak aby byly jasné všechny identifikační údaje a skutečnost, která se stala a s uvedeným pojíme i výstižné právní hodnocení. Naše unikátní řešení tedy spočívá v tom, že pomocí trestního oznámení podezřelého policii naservírujeme “na stříbrném podnose” a jim pak stačí jen konat.

  Správně naformulovat trestní oznámení není jednoduché, nesmí být útočné, lživé či příliš strohé. Zároveň musíte podchytit a uvést nejdůležitější skutečnosti, které se staly. Na podání trestního oznámení Vám doporučujeme obrátit se na naše experty, které s tímto mají bohaté zkušenosti. My Vám efektivně pomůžeme a poskytneme Vám celkové řešení případu, pomůžeme Vám sepsat a podat trestní oznámení a provedeme Vás zbytkem trestního řízení. Navíc s námi bude dle naší praxe policie jednat jinak než když přijdete na služebnu sami z ulice.

  Co se děje po podání trestního oznámení?

  Po podání oznámení zahájí policejní orgány tzv. prověřování, v rámci kterého dochází k zajištění důkazů, stop a podání vysvětlení prověřovaných osob. V této fázi policejní orgány teprve zjišťují, zda k trestnému činu vůbec mohlo dojít a kdo by mohl být údajným pachatelem.

  Obvykle si Vás pozvou na služebnu v našem doprovodu, pokud se potřebují doptat na nějaké další záležitost. Abychom Vám ušetřili náklady i čas, snažíme se trestní oznámení již v první části sepsat tak, abyste na policii fyzicky jít nemuseli. Někdy i u velice komplexních trestních oznámení prostě policisté tyto věci chtějí slyšet od Vás a i tak si nás pozvou. 

  Policie může podezřelou osobu obvinit a předat státnímu zástupci podnět k podání obžaloby k trestnímu soudu. Policie může také tresní oznámení tzv. odložit, zejména pokud se nepodařilo dohledat, kdo čin způsobil (někdo ujel od nehody a nikdo ho neviděl apod.) nebo je postoupí jinému orgánu, pokud vyhodnotí, že postačí potrestání podle správního řádu, např. případy pomluvy. I zde samozřejmě žádáme pro Vás náhradu škody způsobené. Dle našich zkušeností k odložení policií často dochází, pokud si lidé trestní oznámení sepíšou doma na koleni aby ušetřili pár peněz za naše experty, což vede k tomu, že se nic nestane. Právě proto se vyplatí mít za zády někoho, kdo se postará, že Vaše oznámení neskončí někde zastrčené v šuplíku, a to jsme my – právníci z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz. My máme totiž s trestním právem mnohaleté zkušenosti a je to pro nás denní chléb, neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro Vás! Ochráníme Vaše práva a zajistíme pro Vás spravedlnost!

  V případě, že nedojde k odložení či postoupení jinému orgánu je zahájeno trestní stíhání, o kterém si můžete přečíst rubrice trestního práva v našem článku: Co to je to trestní stíhání a jak probíhá?

  Na co si dáváme pozor u trestního oznámení?

  Lhůta

  Možnost zahájit trestní stíhání lze jen po omezenou dobu, postupem časem slábne síla dostupných důkazů a u většiny trestných činů běží promlčecí doba. Tudíž dodržujte pravidlo, čím dříve tím lépe.

  Křivé obvinění

  Je poslední dobou celkem obvyklé že lidé rovnou někoho označí za viníka a že jednoznačně ta osoba spáchala trestný čin. To se jim často vymstí odpovědností za trestný čin křivého obvinění, k čemuž je opět nutno podat trestní oznámení. Byli jste křivě nařčeni z nějakého trestného činu? Dokážeme pomoci i Vám trestním oznámením.

   

  Z naší mnohaleté praxe víme, že nejlepší je celý Váš případ začít konzultací s naším advokátem, takto dosahujeme těch nejlepších výsledků, o čemž svědčí recenze našich spokojených klientů a doporučíme Vám nejlepší cesty, jen to co bychom dělali sami. Neváhejte nás kontaktovat.

  Trestní oznámení není žaloba

  V civilním řízení můžete jiné osoby žalovat a žádat např. náhradu škody. V takovém řízení jste pánem sporu a můžete navrhovat a ukládat různé povinnosti. V trestním řízení to však takto nefunguje a policii nelze diktovat, co má dělat. Abychom dosáhli realizace všech Vašich zákonných práv, uděláme jako odborníci na trestní právo maximum, aby se věc vyvinula dle Vašich představ.

  SVĚŘTE SE NAŠIM ODBORNÍKŮM

  Ať už se chystáte trestní oznámení podat, nebo se proti němu potřebujete bránit, pomůžeme Vám chránit Vaše práva. Máme za sebou spoustu případů a nasbíráno spoustu zkušeností, nebudete první ani poslední náš spokojený klient a dobře víme, co děláme. Ke každému případu přistupujeme individuálně a víme, že žádné dva případy nejsou stejné, proto je třeba celé řízení připravit přesně na míru.

  Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme hájit Vaše práva!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Michaela Bílá, právní praktikant

  #advokat #trest #pravo #trestnycin #pomoc #oznameni #akce #obrana #ochrana #trestnioznameni #pravoonline #pomoconline #advokatonline #dukaz #trestnirizeni #trestnycin #obrana