loading

Jak se bránit proti podjatosti úředníka?

Braňte se proti podjatosti úředníka!

Jak se bránit proti podjatosti úředníka?

Účastníte se řízení, ve kterém máte pochybnosti o nestrannosti úředníka? Domníváte se, že ve Vaší věci není rozhodováno objektivně? Braňte se námitkou podjatosti!

Podjatým úředníkem může být taková úřední osoba, která je oprávněna ve Vašem řízení rozhodovat, a současně se podílí na výkonu pravomoci správního orgánu. Samotná podjatost pak plyne ze zájmu úředníka na výsledku daného řízení. Pokud proti Vám již v minulosti taková osoba vystupovala v osobní rovině, a má protichůdné zájmy než-li máte Vy, podezření na podjatost úředníka je zajisté na místě. 

Jako účastník správního řízení můžete v takovýchto případech podat tzv. námitku podjatosti, avšak tu je nutné podat ihned poté, co se o podjatosti dané osoby dozvíte. Je proto důležité jednat okamžitě. Řešení podjatosti úředních osob nikdy není jednoduchou záležitostí, z tohoto důvodu Vám doporučujeme obrátit na naše odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Celým procesem Vás spolehlivě provedeme a ujistíme se, že ve Vaší věci bude rozhodnuto v souladu se zákonem. 

S námi tak máte jistotu, že Vaše správní řízení proběhne tak jak má. Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

#podjatost #urednik #rizeni #pravo #namitka #nestrannost #rozhodnuti #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik 

Připravili jsme si pro Vás dárek

Návod na vymáhání pohledávek

Jako bonus Vám budeme pravidelně zasílat právní novinky

 
Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit. Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE