×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jak se bránit proti podjatosti úředníka?

  Braňte se proti podjatosti úředníka!

  Jak se bránit proti podjatosti úředníka?

  Účastníte se řízení, ve kterém máte pochybnosti o nestrannosti úředníka? Domníváte se, že ve Vaší věci není rozhodováno objektivně? Braňte se námitkou podjatosti!

  Podjatým úředníkem může být taková úřední osoba, která je oprávněna ve Vašem řízení rozhodovat, a současně se podílí na výkonu pravomoci správního orgánu. Samotná podjatost pak plyne ze zájmu úředníka na výsledku daného řízení. Pokud proti Vám již v minulosti taková osoba vystupovala v osobní rovině, a má protichůdné zájmy než-li máte Vy, podezření na podjatost úředníka je zajisté na místě. 

  Jako účastník správního řízení můžete v takovýchto případech podat tzv. námitku podjatosti, avšak tu je nutné podat ihned poté, co se o podjatosti dané osoby dozvíte. Je proto důležité jednat okamžitě. Řešení podjatosti úředních osob nikdy není jednoduchou záležitostí, z tohoto důvodu Vám doporučujeme obrátit na naše odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Celým procesem Vás spolehlivě provedeme a ujistíme se, že ve Vaší věci bude rozhodnuto v souladu se zákonem. 

  S námi tak máte jistotu, že Vaše správní řízení proběhne tak jak má. Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #podjatost #urednik #rizeni #pravo #namitka #nestrannost #rozhodnuti #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik