×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Co jsou to věcná břemena k nemovitosti?

  Věcná břemena a právo dožití v nemovitosti

  Co jsou to věcná břemena k nemovitosti?

  Věcná břemena představují omezení vlastníka nemovitosti tak, že je povinen něčeho trpět, něčeho se zdržet či naopak něčeho konat. V praxi se věcná břemena vyskytují například ve formě práva vjezdu nebo průchodu přes jinou nemovitost nebo ve formě práva užívat zdroje vody nebo elektrické energie z jiné nemovitosti. Věcným břemenem však může být také právo dožití v nemovitosti, které představuje právo osoby na užívání této nemovitosti po celou dobu jejího života.

  Věcná břemena k nemovitosti jsou v dnešní době běžnou součástí obchodů s nemovitostmi. Tyto závazky však mohou mít velký vliv na majetkovou situaci vlastníků nemovitostí. Proto je důležité, aby byla tato právní otázka pečlivě řešena odborníky ve svém oboru. Obraťte se proto na náš tým odborníků z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz, kteří mají dlouholeté zkušenosti s touto problematikou a poskytují komplexní a efektivní právní řešení.

  Ať už se jedná o přípravu smluvní dokumentace ke zřízení věcného břemene, o zastupování před katastrálním úřadem a další, neváhejte a kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #vecnabremena #pravnisluzby #nemovitost #vlastnik #obchod #pravo #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik