×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Kdy dojde k promlčení přestupku?

  Kdy dojde k promlčení přestupku?

  Kdy dojde k promlčení přestupku?

  Spáchali jste přestupek? Přemýšlíte, jakým způsobem se zbavit odpovědnosti za jeho spáchání? Jeden takový způsob představuje promlčení přestupku. 

  Kdy tedy odpovědnost za přestupek zaniká? Obecnou promlčecí dobou přestupku je jeden rok, takováto doba se pak vztahuje na většinu všech přestupků, na které právní řád pamatuje. V případech, kdy dojde ke spáchání přestupku, za který zákon stanovuje sazbu pokuty s horní hranicí alespoň 100.000 Kč, se promlčecí lhůta prodlužuje až na tři roky. Důležité je také připomenout, že taková promlčecí doba začíná běžet až dnem následujícím po dni spáchání přestupku. 

  Pokud se již v tuto chvíli radujete a domníváte se, že spáchání Vašeho přestupku bylo již promlčeno, ne vždy tomu tak musí být. Promlčecí doba může být za určitých okolností přerušena, či stavěna. Neváhejte tak, a obraťte se na odborníky z naší advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz!

  Ať už je proti Vám vedeno správní řízení pro spáchání přestupku, nebo se domníváte, že k došlo k jeho promlčení, naši odborníci Vám s Vaší situací spolehlivě poradí. 

  Na nic nečekejte a kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme. 

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #prestupek #promlceni #spravnirizeni #lhuta #doba #odpovednost #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik