Časté dotazy

FAQ. Nejčastěji se setkáváme s následujícími dotazy:

otázka: Bude mě stát právní služba moc peněz?

odpověď: Náklady na naše služby spojené s řešením Vašeho problému se snažíme držet na co nejnižší úrovni. Také se snažíme nalézt co nejefektivnější řešení problému a Váš případ vyřešit co nejdříve, nejefektivnější a nejjednodušší cestou. V případě sporů se také snažíme, aby Vám protistrana uhradila náklady a peníze, které Vám náleží, abyste ideálně si mohli svoje peníze užít zcela. Soudy však vycházejí z 25 let staré vyhlášky a proto se stává, že lidé nedostanou vždy zpět 100% vynaložených nákladů.

otázka: Je komunikace po internetu opravdu bezpečná?

odpověď: Programy, které používáme, využívají moderní způsoby šifrování a jsou prvotřídně zabezpečeny, obsah naší komunikace zůstane jen mezi námi a nemusíte mít strach nám cokoliv říci, naši komunikaci zásadně nenahráváme. Navíc jsme vázáni tou nejvyšší mírou mlčenlivosti ze zákona, není třeba tedy s námi uzavírat další dohody o mlčenlivosti. Pokud půjde o extra vysoce citlivé informace, můžete nám je předat osobně na schůzce. Pokud dospějeme k názoru, že je vhodné realizovat osobní schůzku, upozorníme Vás předem, kdy v drtivé většině případů tato i u vysoce citlivých informací není potřeba. 

 otázka: Soudy budou trvat roky, vyplatí se to?

odpověď: Soudní cesta je vždy možným řešením, existují však i jiné a rychlejší cesty, například vyjednávání, proto se na začátku snažíme postupovat prvně mimosoudně. Mimosoudní řešení se nám totiž mnohokrát vyplatilo více než soudy, neboť jsme zkušení vyjednavači a absolvovali jsme již stovky jednání. Pokud bude třeba vést soudní řízení, nebudeme Vás nutit do předem prohraného sporu a občas se stává, že lidem ani nedoporučujeme se soudit. Věříme, že naším úkolem je především vyřešit Váš problém. 

Z praxe. V minulosti jsme řešili případ, kdy se dva sousedé soudili o studnu. Hodnota studny činila cca 100 000 Kč. Předtím, než se na nás obrátil klient, byl zastupován právníkem z jiné kanceláře. Celkové náklady na soudní řízení trvající 10 let ho přišly na více jak 1 mil. Kč a spor pořád nebyl u konce. Zoufalý klient změnil advokátní kancelář a obrátil se na nás. My jsme celý spor vyřešili mimosoudně za daleko nižší částku. Klint nevěřil svým očím, naše řešení bylo rychlé, levné a efektivní. 

 otázka: Pracujete ve většině případů online, co když budu potřebovat právníka osobně? (výslechy, zastupování u soudů atd).

odpověď: V tomto případě se s Vámi sejdeme a budeme Vás zastupovat osobně. Online pracujeme především proto, abychom Vám ušetřili Váš čas a peníze, které lze použít lépe. 

Chcete začít spolupráci nebo se nezávazně zeptat?
  Obchodní podmínky, prodej obchodního podílu, akcie, založení společnosti, smlouvy s...
  Výpověď, vytýkací dopis, výpověď dohodou, výpověď na hodinu, bossing, pracovní...
  Kupní smlouva, smlouva o dílo, servisní smlouva, VOP, zprostředkovatelská smlouva,...
  Dlužné faktury, nezaplacené dluhy ze smluv, směnky, půjčky, nevrácená kauce...
  Zadržení, zastupování a obhajoba v trestním řízení, dopravní nehody, navrhování...
  Koupě, prodej, pronájem nemovitostí. Neplatící nájemníci. Věcná břemena, nezbytná cesta,...
  Nesplněné závazky, mimosoudní vyjednávání, sousedské spory, rozvody a majetkové vypořádání...
  Přestupky, kontroly státních úřadů, ČOI, pomluva a přestupkové řízení, daňové...
  Mezinárodní obchodní smlouvy, zastupování ve sporech s protistranou z jiného...
  Bezpečná dočasná úschova a vyplacení peněz při převodu majetku, především...