×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading
  Smlouva o založení společnosti

  Společenská smlouva

  Pokud jste se s někým rozhodli společně rozjet podnikání, bez společenské smlouvy to pravděpodobně nepůjde. V ní si dohodnete název společnosti, sídlo (alespoň v podobě obce), formu společnosti, základní kapitál, výši vkladů apod.

  Společenská smlouva je tím nejdůležitějším dokumentem, který při zakládání společnosti musíte mít. Tolik podstatný je proto, že v něm nastavujete základní vztahy mezi sebou navzájem coby společníky. Toto nastavení vašich vztahů pak bude ovlivňovat chod celé společnosti a může znamenat její úspěšný rozvoj, stejně jako úspěšný pád.

  Není například příliš vhodné rozdělit podíly ve společnosti rovným dílem. Pokud se na některé zásadní otázce neshodnete, může to znamenat zaseknutí na mrtvém bodě, což pro byznys není dobré a značně mu uškodí. Stejně tak je třeba zamyslet se nad výší základního kapitálu, která by pro Vaše potenciální obchodní partnery měla působit důvěryhodně. A nad dalšími a dalšími věcmi.

  S podnikateli pracujeme dlouhodobě, máme tudíž zkušenosti s rozjezdem a nastavením rozmanitých obchodních modelů. I když Vy sami ještě třeba nevíte, jak konkrétně by měl ten Váš vypadat, my Vám budeme pokládat ty správné otázky, kterými Vám pomůžeme na to přijít.

  Pokud chcete rozjet své podnikání, kontaktujte nás, rádi Vám s tím pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

  #spolecenskasmlouva #smlouva #podnikani #rozjezdpodnikani #startbyznysu #vztahymezispolecniky #spolecnost #obchodnimodel