×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Jak na neplatícího nájemce?

  Jak na neplatícího nájemce?

  Jak na neplatícího nájemce?

  Pokud vlastníte nemovitost a pronajímáte ji, pravděpodobně se Vám již stalo, že některý z Vašich nájemců nezaplatil nájem včas nebo vůbec. Toto je pro každého pronajímatele frustrující situace, ale existuje několik kroků, které můžete podniknout, abyste minimalizovali škodu a zajistili, aby se daná situace nezhoršila.

  Začněte tím, že se s nájemcem spojíte a zeptáte se, co se děje. Pokud však nájemce neodpovídá na Vaše zprávy ani telefonáty, je vhodné přenechat situaci odborníkům z naší advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz. Nájemci předáme formální oznámení o pozdní platbě s výzvou a termínem pro zaplacení nájmu. Pokud nájemce ani za této situace nezareaguje a nezaplatí, je vhodným krokem obrátit se na soud. Jedná se však o náročný proces, proto Vám doporučujeme být u takového řešení právně zastoupeni našimi odborníky.

  Možností je také případná výpověď nájemní smlouvy, avšak ta je podmíněna dalšími okolnostmi. V každém případě je důležité mít všechny dokumenty a komunikaci s nájemcem zdokumentované. Pokud Vám tak nájemce neplatí nájem, nezoufejte a obraťte se na naše odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz!

  Kontaktujte nás již dnes, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #najem #najemce #nemovitost #pronajimatel #odbornik #pravo #soud #proces #platba #dokumenty #pravnikonline #advokat #modernipravnik #pravnik