×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Aktuální podvody na lidi aneb na co si dát pozor

  Nenechte se napálit.

  🔥Jeden podvod jako druhej a stejně to funguje 🔥 POZOR, nenaleťte i vy!

  Aktuální podvody na lidi aneb na co si dát pozor

  Rozmohl se nám tady takový nešvar – lidi jsou balamuceni podvodníky a přijdou o hromadu peněz, model je vždy stejný.

  1) Prodej a různé výmysly o přepravě.

  Možná jste si v novinách všimli, že někdo prodával křeslo a přišel o 150.000 Kč. Říkáte si jakto??? Uvěřili báchorce, že mají někam poslat desítky tisíc na přepravu, že prý je dostanou zpět či v horším případě zadají někam své bankovní údaje. Stejně to funguje i s různými cennými balíčky viz včera novinama proběhlo, jak jedna účetní takto na přepravu poslala 14 mil Kč, které patřili jejímu zaměstnavateli.

  Lidé totiž nepochopili, že když něco prodávají, jsou to oni, kdo má dostat peníze, ne naopak❗️❗️❗️Pokud platit přepravu, platí jí kupující.

  2) Údajně jste vydělali na kryptoměnách a stačí zaplatit odblokovací poplatek a peníze mají být Vaše.

  Nezkušenost lidí ohledně kryptoměn se snaží využít podvodníci i v ČR. Tvrdí, že máte třeba cca 0,3 bitcoinu na své peněžence v hodnotě třeba 120.000 Kč a kam že vám to pošlou. Pak se ozvou znovu a řeknou, že to nějaký broker (obchodník) blokuje a že máte poslat poplatek, obvykle třeba 5-10-000 Kč na odblokování (hloupost!!!). Když to pošlete, začnou tvrdit, že to blokuje někdo jiný, např. banka a že máte zase nějak poslat peníze či hůř vydolují z vás přístupové údaje k účtu a zmatení lidé pak jim i autorizovali platby, a tak to jde tak dlouho, dokud vám nezbyde vůbec nic, hrozné. Takto z vás pod různými záminkami a patřičně brutálním psychickým nátlakem vytáhnout hromadu peněz. Poslední dobou naletělo opravdu moc lidí, jeden můj klient přišel cca o 350.000 Kč a kdyby se pak nedostal ke mně a já mu neřekl, jak z toho ven, přišel by nejspíš i o víc.

  Přitom poučka je stále stejná – Když máte dostat peníze, musí téct peníze k Vám, nikdy ne naopak❗️❗️❗️Z vlastní zkušenosti totiž vím, že poplatky na všech burzách jsou zase placeny v kryptoměnách, nikam tedy peníze neposíláte a všechny poplatky jsou odečítány ze sumy, která by vám měla být následně zaslána.

  Nevěřte sladkým řečičkám o penězích, které na Vás někde čekají byť za poplatek. Pokud jste se stali obětí takového podvodu napište mi, pomůžu jak jen to půjde. Tohle těm podvodníkům nesmí projít, je teď na mě, abych to dostatečně jasně vylíčil policii a popsal jim, jak krypto svět funguje.

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát v advokátní kanceláři modernipravnik.cz

  #cryptocurrency #podvod #osvěta #trestnípravo #pozornapodvod #criminallaw #czechcryptofraud #podvodcrypto #kryptopodvod #osveta #pozorpodvod #modernipravnik