×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading
  Smlouva o koupi

  Kupní smlouva

  Vždy, když si něco kupujeme, uzavíráme kupní smlouvu, i kdyby třeba jen ústní či konkludentní (kývnutí hlavy, podání peněz apod.). Kdy je vhodné uzavřít písemnou kupní smlouvu a kdy postačí jen ústní?

  Jdete-li do supermarketu pro nákup potravin, s ústní či konkludentní kupní smlouvou si určitě vystačíte. V případě koupě či prodeje dražších věcí typu počítač, spotřebiče, auto či nemovitost už se Vám ale písemná kupní smlouva stoprocentně vyplatí.

  V písemné kupní smlouvě si můžete ujednat podmínky platby a důsledky včasného nezaplacení, též záruku za jakost a další práva a povinnosti nad rámec zákona. Totéž samozřejmě můžete i u ústní kupní smlouvy, nicméně následné dokazování jejího obsahu před soudem bude celkem náročný, ne-li nemožný úkol.

  Pozor ale na obsah kupní smlouvy. Velice oblíbené je dnes stahovat předem připravené kupní smlouvy z internetu, protože přece každá kupní smlouva musí být přece stejná. Jenže ona není, už jenom proto, že počítač není auto, auto není nemovitost a tak dále. Každá kupní smlouva se tudíž zákonitě musí lišit podle toho, co kupujete či prodáváte. Což Vám ovšem žádný tvůrce smlouvy z internetu neřekne.

  Pokud se chcete vyhnout budoucím problémům ze špatně napsané kupní smlouvy, poraďte se nejdřív s advokátem. Jsme experti na smlouvy, víme, jak mají vypadat, a jak je nastavit tak, aby odpovídaly Vašim požadavkům. Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

  #smlouva #kupnismlouva #pisemnakupnismlouva #obsahkupnismlouvy #smlouvazinternetu #koupe #prodej