×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  Pracujeme lépe a rychleji než konkurence

  Naši klienti jsou pravidelně informováni o vedení případu

  Jsme odborníci, žádní teoretici

  Máme více jak 9 let praktických zkušeností v advokacii

  Vyzkoušejte s námi jeden případ a už nebudete chtít jiné advokáty

  Všechny služby vymýšlíme tak, aby pro vás měly ekonomický smysl a přinesly nejvíc právě Vám

  Garance spokojenosti s našimi službami

  loading

  Neplatnost výpovědi pro nadbytečnost

  Neplatnost výpovědi pro nadbytečnost

  Neplatnost výpovědi pro nadbytečnost

  Přestože nadbytečnost není žádným univerzálním důvodem pro podání výpovědi zaměstnanci, v praxi se často setkáváme se zneužitím nadbytečnosti jako výpovědního důvodu, kdy dochází k předstírané organizační změně zaměstnavatele za účelem ukončení pracovního poměru zaměstnance. 

  Nadbytečnost se vždy posuzuje ve vztahu k druhu práce sjednanému v pracovní smlouvě, a to vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách. Mezi takovým rozhodnutím zaměstnavatele a nadbytečností zaměstnance pak musí existovat příčinná souvislost. Předstíraná organizační změna je často indikována například přijetím nového zaměstnance k výkonu stejného druhu práce, který měl být v důsledku organizační změny zrušen. 

  Dostali jste výpověď pro nadbytečnost na základě předstírané organizační změny? Obraťte se na odborníky z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Pomůžeme Vám dovolat se neplatnosti takové výpovědi a získat náležité odškodnění. Dovolat se neplatnosti je možné ve lhůtě dvou měsíců od skončení pracovního poměru, proto neváhejte a kontaktujte nás již dnes!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant 

  #vypoved #nadbytecnost #neplatnost #zamestnanec #zamestnavatel #organizace #zmena, #predstiranost #odskodneni #modernipravnik #pravnik