×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Mezinárodní obchodní podmínky Incoterms

  Incoterms jako soubor mezinárodních výkladových pravidel

  Mezinárodní obchodní podmínky Incoterms

  Incoterms představují soubor mezinárodních pravidel sloužících pro výklad nejpoužívanějších obchodních doložek v oblasti mezinárodního obchodu. Tato pravidla se stávají závaznými pouze za předpokladu, že se na jejich užití strany vzájemně dohodnou, a podmínky tak zanesou do uzavírané smlouvy. Tato standardizovaná obchodní pravidla jsou vydávána Mezinárodní obchodní komorou (International Chamber of Commerce), kdy aktuální Incoterms z roku 2020 obsahují celkem 11 pravidel. 

  Incoterms upravují vztahy vyplývající z kupních smluv, celní odbavení, přebírání zboží, stejně tak jako samotné požadavky na balení zboží, jeho případné poškození či hrazení nákladů vztahujících se ke zboží. Pokrývají pak všechny povinnosti, náklad a jeho rizika, která vznikají při přesunu zboží od prodávajícího ke kupujícímu. 

  Nevíte si rady s využitím podmínek Incoterms? Obraťte se na naše specialisty na obchodní právo z advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz! Spolehlivě Vám poradíme s nastavením práv a povinností Vašich obchodních partnerů tak, aby vyhovovaly všem Vašim požadavkům. 

  Obraťte se na nás již dnes, rádi Vám pomůžeme!  

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Barbora Janáčková, právní praktikant

  #incoterms #obchod #pravidla #pravo #zbozi #dolozka #smlouva #mezinarodniobchod #advokat #modernipravnik #pravnik