Pro členství klikněte ZDE

Máme pro Vás DÁREK!

Pro členství prosím vyplňte následující údaje:

  loading
  Smlouva o nájmu

  Nájemní smlouva

  Nájem je situace, kdy pronajímatel je vlastníkem nějaké věci, avšak momentálně ji k vlastnímu užívání nepotřebuje, a na druhé straně je tu nájemce, který takovou věc nevlastní, avšak momentálně ji potřebuje užívat. Nájemce pak pronajímateli platí za toto „propůjčení“ věci nájemné.

  Nejčastěji jde pochopitelně o pronájem bytu, avšak i jiné věci se dají pronajímat, například kancelářské vybavení, počítače, ozvučení apod. U každé nájemní smlouvy nicméně existují ustanovení, u kterých se vyplatí být ve střehu.

  Nesprávně napsaná nájemní smlouva totiž může vést k mnoha nepříjemnostem, od výpovědi z nájmu, přes soudní řízení až po nucené vyklizení. Pro pronajímatele zase může nekvalitní nájemní smlouva znamenat poničený majetek a znehodnocený byt. Proto je lepší vše upravit správně už na začátku. Se sepisem nájemních smluv máme bohaté zkušenosti, využijte je proto ve váš prospěch.

  Ať jste nájemce či pronajímatel, ať už potřebujete kvalitní nájemní smlouvu vytvořit nebo ji pouze revidovat, jsme tu pro Vás a rádi Vám se vším pomůžeme. Kontaktujte nás!

  Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

  #smlouva #najemnismlouva #pronajembytu #najembytu #smlouvaodadvokata #kvalitnismlouva #kvalitnismlouvaodadvokata #najem #najemne #vypovedznajmu