loading
Smlouva o nájmu

Nájemní smlouva

Nájem je situace, kdy pronajímatel je vlastníkem nějaké věci, avšak momentálně ji k vlastnímu užívání nepotřebuje, a na druhé straně je tu nájemce, který takovou věc nevlastní, avšak momentálně ji potřebuje užívat. Nájemce pak pronajímateli platí za toto „propůjčení“ věci nájemné.

Nejčastěji jde pochopitelně o pronájem bytu, avšak i jiné věci se dají pronajímat, například kancelářské vybavení, počítače, ozvučení apod. U každé nájemní smlouvy nicméně existují ustanovení, u kterých se vyplatí být ve střehu.

Nesprávně napsaná nájemní smlouva totiž může vést k mnoha nepříjemnostem, od výpovědi z nájmu, přes soudní řízení až po nucené vyklizení. Pro pronajímatele zase může nekvalitní nájemní smlouva znamenat poničený majetek a znehodnocený byt. Proto je lepší vše upravit správně už na začátku. Se sepisem nájemních smluv máme bohaté zkušenosti, využijte je proto ve váš prospěch.

Ať jste nájemce či pronajímatel, ať už potřebujete kvalitní nájemní smlouvu vytvořit nebo ji pouze revidovat, jsme tu pro Vás a rádi Vám se vším pomůžeme. Kontaktujte nás!

Autor: Mgr. Petr Uklein, vedoucí advokát advokátní kanceláře ModerniPravnik.cz a Pavla Bachurová, právní praktikant

#smlouva #najemnismlouva #pronajembytu #najembytu #smlouvaodadvokata #kvalitnismlouva #kvalitnismlouvaodadvokata #najem #najemne #vypovedznajmu

Připravili jsme si pro Vás dárek

Návod na vymáhání pohledávek

Jako bonus Vám budeme pravidelně zasílat právní novinky

 
Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit. Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE