×

  Od odebírání se můžete kdykoli jednoduše odhlásit.

  Děkujeme, že souhlasíte s našimi zásadami zpracování osobních údajů a veškeré další informace naleznete ZDE.

  loading

  Víte, kdy je pro vaši společnost povinný audit?

  Kdy se jako OSVČ pustit do vedení účetnictví a kdy se naopak vyplatí daňová evidence?

  Potřebujete pomoci s přípravou na audit?

  Audit je činnost certifikované osoby, které má za cíl ověřit, zda dokumenty vaší společnosti odpovídají tomu, co o ní tvrdíte. V případě účetního auditu, který je ze všech druhů auditů nejčastější, se jedná zejména o ověření správnosti účetní závěrky. Některé firmy přistupují k auditu dobrovolně, pro některé je však audit povinný.

  Audit je vždy povinný pro střední a velké účetní jednotky. Naopak pro mikro a malé účetní jednotky je povinný pouze někdy. Nejste si jistí, v jaké kategorii účetních jednotek se v současné době nacházíte? Náš tým odborníků Vám s tímto rád pomůže, stejně tak za Vás pohlídá Vaše případné přesunutí do jiné kategorie, které je nutné oznámit příslušným úřadům.

  Aby byl pro mikro účetní jednotku audit povinný, musí z výše vyjmenovaných ukazatelů překročit ve dvou po sobě následujících účetních období hodnoty alespoň dvou z nich. U malých účetních jednotek bude záviset na jejich právní formě – půjde-li o akciovou společnost či svěřenský fond, postačí překročení hodnoty pouze jednoho ukazatele. V ostatních případech právních forem malých účetních jednotek jsou podmínky povinného auditu shodné s podmínkami pro mikro účetní jednotky.

  Zdá se Vám to příliš složité? Nevěšte hlavu a obraťte se na nás. Náš tým profesionálů, složený z advokátů, účetních a daňových poradců, Vám rád poradí a vyřeší Vaše problémy za Vás.

  Ať už si nejste jistí, zda se Vás týká povinný audit, či se sami chystáte provést audit dobrovolný, neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi vše probereme a ujistíme se, že celý audit proběhne tak, jak má.